top of page

Boseong Cho

Violončelista

Violončelista Boseong Cho (1991) patrí k mladšej generácii kórejských hudobníkov. Hru na violončelo študoval pod vedením profesora Lee Kang-hona na Kórejskej národnej umeleckej univerzite v Soule, Južnej Kórei a profesora Ulfa Tischbireka v Lübeck Academy of Music v Nemecku.

Za krátky čas sa stal rešpektovaným umelcom.

Bol vybraný ako violončelista na Tanglewood Music Festival (TMC) v Bostone a dostal pozvanie na hudobné festivaly po celom svete:  Medzinárodný festival Tenerife Music International Festival v Španielsku, Classical Beat Festival v Nemecku, Medzinárodný hudobný festival Tongyeong v Kórei, Viva International Cello Festival vo Švajčiarsku a Euro art Music Festival.

Pravidelne sa zúčastňuje rôznych koncertov komornej hudby, baroka, romantizmu a modernej hudby.

Spolupracuje s inštitúciami ako Kronberg Academy, Euro Academy of Arts a ďalšími v USA, Kórei a Európe.

Naposledy uviedol Dvořákov violončelový koncert s London City Philharmonic Orchestra a získal uznanie na mnohých medzinárodných súťažiach, vrátane London International Concerto Competition a Jeonju International Cello Competition.

V súčasnosti zastáva pozíciu violončelistu Slovenskej národnej filharmónie a aktívne sa angažuje na profesionálnej hudobnej scéne, ako hosť v orchestroch a ako sólista a komorný hráč vystupuje v Kórei, USA a Európe.

IMG_2242.JPG
bottom of page